TFF 1. Lig

AK Parti Giresun İl Başkanı Yılmaz: “Giresunspor küllerinden yeniden doğacak”

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, katıldığı bir canlı yayında Trendyol 1. Lig'de küme düşmesi an meselesi olan Giresunspor'un son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, Giresunspor’un şehrin en önemli markalarından biri olduğunu ve herkesi bir araya getiren bir sevda olduğunu vurguladı.

Giresunspor sevdasının siyasi görüş veya felsefe farkı gözetmeksizin herkesi ortak bir paydada buluşturduğunu dile getiren Yılmaz, “Her Giresunlu gibi Giresunspor sevdalısıyız. Fakat top yuvarlak. Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın, neticesinde 90 dakika içerisinde başarı şekilleniyor. Süper Lig’deyken 1 puanla maalesef 1. Lig’e düşmüş bir takımız. Üzüldük. Tabi bunlarda kolay olmuyor” dedi.

Şehir ölçeğinde sürekli kaynak bulmanın zorluğuna da dikkat çeken Yılmaz, aynı destek kaynaklarından yararlanmanın zaman zaman sürdürülebilir olmadığını ifade etti. Giresunspor’un kalıcı eserler kazanması gerektiğini düşündüğünü belirten Yılmaz, “Giresunspor’u bu şehrin en önemli markalarının başında geliyor. Bizim ölçeğimizdeki bir şehirde sürekli kaynak bulabilmek çok kolay değil. Aynı yerlerden aynı desteği almak zorunda kalıyorsunuz. Bu da zaman zaman sürdürülebilir değil. Giresunspor’u özellikle kalıcı bir takım eserler kazandırmak gerekir diye düşünüyorum. Biz spora ve spor altyapısına, özellikle de Giresunspor’a AK Parti olarak elimizden geleni yapıyoruz. Şehrimize belki dünya standartlarında bir stadyum kazandırdık, spor kompleksleri kazandırdık. Bütün bunların hepsi geçlerimiz için Giresunspor için ve sporun altyapısı için” dedi.

Yılmaz, gelecek dönemde daha başarılı bir Giresunspor’un küllerinden doğacağına inandığını dile getirdi. Zor şartlar altında mücadele ettiklerini ve ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Yılmaz, futbolun içinde şans faktörünün de önemli olduğunu belirtti.

Son olarak Yılmaz, “Ben yeni dönemde Giresunspor’un tekrar küllerinden doğacağını düşünüyorum. Zor şartlar altında mücadele ediyoruz. Bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Her dönemde her başkanımız için samimi olarak elimizden geleni yaptık. Ama futbol bu. Üzülüyoruz. Bizden ekonomisi çok daha büyük olan şehirlere bakalım. Nispeten Samsun var. Komşumuz Ordu var, durumunu biliyoruz. Paranın dışında birazda şansla ilgili. Ama gelecek dönemde daha başarılı bir Giresunspor’la beraber olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu